NSi NPDB-22-600-1 Power Distribution Block 1 Pole Line 2X600-4 Load 2X600-4
NSI Industries
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
NPDB-22-600-1
Weight:
15.10 LBS
Product Overview
PDB 1 Pole Line 2X600-4 Load 2X600-4
  • Locking Mechanism to lock/release block on DIN rail
  • Modular design allows for insertion on standard 35mm DIN rail or through mounting holes provided
  • Clear Finger Safe Panels & Cover: IP20 per IEC60529
  • Dual-rated AL9CU for use with copper or aluminum conductors
  • Replacement Cover P/N: CMNPDB
Voltage Rating 600 V