Halco 82368 HID54-CS-EX39-LED HID LED Retrofit 54W Color Selectable 3000 4000 5000K EX39 Base
Halco
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
82368
Weight:
4.10 LBS
Minimum Purchase:
2 units
Product Overview
Applications  Industrial, Education, Retail, Hospitality, Outdoor
 Average Life (Hrs)  50,000
 Base  EX39
 Beam Spread  280
 Brand  ProLED
 CRI  83
 Color Temperature  3000/4000/5000
 DesignLights Consortium  Yes
 Dimmable  NO
 ENERGY STAR  NO
 Equivalent Wattage  120W CFL, 175W MHL/HPS/HID
 Finish  White
 Freight Class  110
 HTS code  8539500090
 Initial Lumens  8100/7560/8370
 Inner Carton Quantity  1
 Input Current (Amps)  0.6A
 Input Frequency (Hz)  60 Hz
 Markets  Commercial & Industrial
 Master Carton Quantity  12
 NMFC Code  109850-03
 Prod Code  HID54-CS-EX39-LED
 Product Category  LED
 Product Description  HID LED Retrofit, 54W, Color Selectable 3000/4000/5000K EX39 Base